23 TEMMUZ 2018 İYS HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURUTüm Duyurular
18
TEM

YATAY GEÇİŞ İLE ÜNİVERSİTEMİZE BAŞVURAN (KURUMLAR ARASI-KURUM İÇİ VE ÇİFT ANADAL) ÖĞRENCİLERE 23 TEMMUZ 2018 TARİHİNDE UYGULANACAK İNGİLİZCE YETERLİK SINAVI (İYS) HAKKINDA DUYURU

 

23 Temmuz 2018 Pazartesi günü saat 10.00'da YTÜ DAVUTPAŞA KAMPÜSÜNDE  YATAY GEÇİŞ ile üniversitemize başvuran öğrencilere İNGİLİZCE YETERLİK SINAVI (İYS) uygulanacaktır. Söz konusu sınava girilebilmesi için gerekli olan belgeler aşağıdadır:

 

1. KURUM İÇİ YATAY GEÇİŞ ve ÇİFT ANADAL  başvurusu yapanlar için; YTÜ Kimliği ve fotoğraflı resmi bir kimlik belgesi (T.C. Kimlik Numarası bulunan nüfus cüzdanı, Ehliyet ya da Pasaport). Bu iki (2) belgenin de öğrencilerin yanında bulunması gerekmektedir, aksi takdirde bu öğrenciler sınava alınmayacaktır. 

Toplu taşıma kartları (PASO) resmi kimlik olarak geçerli değildir. 

 

2. KURUMLAR ARASI YATAY GEÇİŞ başvurusu yapanlar için; İlgili fakülte tarafından verilen fotoğraflı, imzalı, mühürlü "İngilizce Yeterlik Sınavı (İYS) Giriş Belgesi" ve fotoğraflı resmi bir kimlik belgesi (T.C. Kimlik Numarası bulunan nüfus cüzdanı, Ehliyet ya da Pasaport). Bu iki (2) belgenin de öğrencilerin yanında bulunması gerekmektedir, aksi takdirde bu öğrenciler sınava alınmayacaktır. 

Toplu taşıma kartları (PASO) resmi kimlik olarak geçerli değildir. 

 

 

23 TEMMUZ 2018 İYS SALON İLANI İÇİN AŞAĞIDAKİ BAĞLANTIYI AÇINIZ.

 

 

23 TEMMUZ 2018 IYS SALON ILANI PDF

 

YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU TEMEL İNGİLİZCE BÖLÜM BAŞKANLIĞI

18- 7- 2018