24 Temmuz 2017 İngilizce Yeterlik Sınavı (Kurumlararası-Kurumiçi Yatay Geçiş ve Çift Anadal başvurusu yapanlar için)Tüm Duyurular
20
TEM

 

 

YATAY GEÇİŞ İLE ÜNİVERSİTEMİZE BAŞVURAN (KURUMLAR ARASI-KURUM İÇİ VE ÇİFT ANADAL) ÖĞRENCİLERE 24 TEMMUZ 2017 TARİHİNDE UYGULANACAK İNGİLİZCE YETERLİK SINAVI (İYS) HAKKINDA DUYURU

 

24 Temmuz 2017 Pazartesi günü saat 10.00'da YTÜ DAVUTPAŞA KAMPÜSÜNDE  YATAY GEÇİŞ ile üniversitemize başvuran öğrencilere İNGİLİZCE YETERLİK SINAVI (İYS) uygulanacaktır. Söz konusu sınava girilebilmesi gerekli olan belgeler aşağıdadır:

 

1. KURUM İÇİ YATAY GEÇİŞ ve ÇİFT ANADAL  başvurusu yapanlar için; YTÜ Kimliği ve fotoğraflı resmi bir kimlik belgesi (T.C. Kimlik Numarası bulunan nüfus cüzdanı, Ehliyet ya da Pasaport). Bu iki (2) belgenin de öğrencilerin yanında bulunması gerekmektedir, aksi takdirde bu öğrenciler sınava alınmayacaktır. 

Toplu taşıma kartları (PASO) resmi kimlik olarak geçerli değildir. 

 

2. KURUMLAR ARASI YATAY GEÇİŞ başvurusu yapanlar için; İlgili fakülte tarafından verilen fotoğraflı, imzalı, mühürlü "İngilizce Yeterlik Sınavı (İYS) Giriş Belgesi" ve fotoğraflı resmi bir kimlik belgesi (T.C. Kimlik Numarası bulunan nüfus cüzdanı, Ehliyet ya da Pasaport). Bu iki (2) belgenin de öğrencilerin yanında bulunması gerekmektedir, aksi takdirde bu öğrenciler sınava alınmayacaktır. 

Toplu taşıma kartları (PASO) resmi kimlik olarak geçerli değildir. 

 

YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU TEMEL İNGİLİZCE BÖLÜM BAŞKANLIĞI

20- 7- 2017