TEMEL İNGİLİZCE BÖLÜMÜ MIDTERM 4 DUYURUSUTüm Duyurular
14
HAZ

 

TEMEL İNGİLİZCE BÖLÜMÜ MIDTERM 4 DUYURUSU

 

KUR BİLGİSİ

MIDTERM TARİH VE SAATİ

 

ÇOKTAN SEÇMELİ BÖLÜM

YAZMA BÖLÜMÜ

B1 ve B2

16 Haziran 2021 / 10:15-12:15

16 Haziran 2021 / 13:00-14:15

 

Sınav Süresi               Çoktan seçmeli bölüm 120 dakika Yazma bölümü 75 dakika

 

Sınav Platformu         https://online.yildiz.edu.tr

 

UYGULAMA YÖNERGESİ

1. Sınava masaüstü, tablet, akıllı telefon veya dizüstü bilgisayar ile giriş yapılabilecektir.

2. Sınava giriş USIS kullanıcı adı ve şifresi ile yapılacaktır. Şifresini ya da kullanıcı adını bilmeyen / hatırlamayan öğrencilerimiz, bilgiislem@yildiz.edu.tr adresine öğrenci kimlik belgelerinin ön yüzünün fotoğrafını e-posta atarak yeni şifre talebinde bulunabilir ya da kullanıcı adlarını öğrenebilirler.

3. Sınav sistemine Google Chrome tarayıcısı üzerinden giriş yapılması gerekmektedir.

4. Sınav sırasında internet, elektrik vb. kesintisi yaşanması durumunda sınav süresi içerisinde sınava kaldığınız yerden devam etmek mümkün olacaktır ancak ek süre tanınmayacaktır. Sınav esnasında yaşadığınız teknik sorunlar ile alakalı uzem@yildiz.edu.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Bu gibi teknik sebeplerden dolayı öğrencinin sınava giremediğini ya da sınavını tamamlayamadığını ispat etmesi ile ilgili belgeleri aşağıdaki dilekçe örneğini doldurarak Temel İngilizce Bölüm Başkanlığı'na gönderip mazeret sınavına girme talebinde bulunması gerekmektedir. 

 

 Fakülte-Yüksekokul Öğrenci Genel Dilekçe Formu

 

5. Sınava çoktan seçmeli bölümle başlanacaktır. Çoktan seçmeli bölüm bittikten sonra tabloda belirtilen saatte yazma bölümü başlayacaktır. Bu dosyadan ayrı paylaşılmış olan “midterm yazma bölümü yönergesi”ni dikkatlice okuyunuz.

 

Çoktan seçmeli bölüm için:

 

6. “Sınavı Bitir“ butonunu kullanarak sınavı sonlandırmanız durumunda sınav sonlanacak ve tekrar giriş yapılamayacaktır.

7. Sorular tek tek ekrana gelecek ve cevaplanan soru otomatik olarak kaydedilecektir. Cevaplanan/Görüntülenen sorulara geri dönülebilecektir. İşaretlenen soruların numara tablosundaki rengi değişmektedir.

8. Sınav süresince öğrencinin sisteme giriş kayıtları tutulacak olup hangi IP’den bağlandığı, IP değişikliği olup olmadığı ve gerçek bir sistem arızası yaşanıp yaşanmadığı izlenecektir.

9. 3 ya da daha fazla farklı IP adresinden sisteme girişi tespit edilen öğrencilerin sınavları geçersiz sayılacaktır.

10. Sınavdan alacağınız puan verilen doğru yanıtlar üzerinden hesaplanacağı ve yanlış yanıtlardan puan kesintisi olmayacağı için tüm soruları cevaplamanız yararınıza olacaktır. Tüm soruları yanıtladığınızdan ve hiçbir sorunun yanıtsız kalmadığından emin olunuz.

11. Tüm öğrencilerin dinleme bölümü için kulaklık veya bilgisayarda takılı bir hoparlörü olmalıdır. Not alarak dinleme yapacağınız için yanınızda boş bir beyaz kâğıt ve kalem ile bulundurunuz.

12. Yazma bölümü için: Verilen süre 75 dakika olmasına rağmen dosyayı sisteme yüklemek için son dakikaları beklemeniz durumunda teknik aksaklık yaşayabilirsiniz. Sisteme dosyayı yükleme konusunda sorun yaşamamanız için ilk 60 dakika içinde yazma işlemini bitirip hızlıca dosyayı sisteme yükleme adımına geçmeniz önerilmektedir.

13. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından 27 Mayıs 2020 tarihinde yapılan duyuruda, dijital ortamlara erişimi olmayan öğrencilerin, bulunduğu yerdeki üniversite birimleri öncelikli olmak üzere gerektiği takdirde Millî Eğitim Bakanlığı ve diğer kamu kurumlarının bilgisayar ve internet olanaklarına erişebilecekleri duyurulmuştur.

14. Bu kapsamda dijital ortamlara erişimi olmayan öğrencilerimizin sınavını sorunsuz ve güvenli bir şekilde tamamlayabilmesi için bulunduğu yerdeki (başta üniversite birimleri olmak üzere) en yakın kamu kurumu ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

15. Dijital ortamlara erişim olmayan öğrencilerimiz bulundukları bölgedeki Üniversite, Millî Eğitim Bakanlığı ve diğer kamu kurumlarının bilgisayarlarını ilgili birimlerden kimlik kartı ibrazı yolu ile randevu alarak kullanabileceklerdir.

16. Evinizde değil de böyle bir ortamda sınava girecekseniz yanınızda kişisel el dezenfektanınızı taşımanız, mutlaka maske takmanız ve sosyal / fiziki mesafeye dikkat etmeniz gerekmektedir.

17. Sınav sonuçları tüm sınav sürecinin ve kontrollerin tamamlanmasından sonra PREPSIS (http://prepsis.yildiz.edu.tr/) üzerinden açıklanacak olup YDYO internet sitesinden toplu ilan veya kişiye özel duyuru yapılmayacaktır.

18. Sınav esnasında yaşadığınız herhangi bir sorun olduğunda hızlı bir şekilde sınıfınızın Danışman Öğretim Elemanı (MAIN TEACHER) ile iletişime geçip, sorununuzu bildiriniz.

Başarılı ve sağlıklı günler dileriz.

Temel İngilizce Bölüm Başkanlığı

 

14- 6- 2021